Lukáš Dolanský, narozen 1986 ve znamení vodnáře

K létání jsem měl vztah už od dětských let, kdy jsem se zabýval stavěním RC modelů letadel. Přirozenou cestou mého dalšího „leteckého“ vývoje bylo dostat se do vzduchu sám. V té době byl paragliding již celkem vzkvétající sport a po návštěvě Rané jsem měl jasno. Bude to paragliding. Bohužel cesta od mých snů létat k absolvování kurzu pro získání pilotní licence byla daleko delší, než bych si přál.

Po získání pilotní licence v roce 2011 následovala doba, kdy jsem potkal plno létajících přátel z okolí, kteří mi hodně pomohli v začátcích mého PG snažení. Patří jim velké DĚKUJI. Létání na paraglidu se stalo pravidelnou součástí mého života. Zhruba v roce 2014 nastal zlom. Setkal jsem se s Mírou Volným, pro mě osobně jedním z nejlepších instruktorů, které znám. Nejdříve pod jeho vedením na kurzech pokročilé pilotáže a následně po měsících spolupráce jsem rád využil jeho nabídku stát se instruktorem a bylo rozhodnuto. V průběhu dalších let jsem získal licence sportovní pilot, tandem pilot a pilot motorového PG.

To, co mě na létání s PG stále baví, je tandemové létání a předávání radosti z letu dalším a dalším. Rád se stále učím být lepším pilotem a lepším instruktorem. Závodní ambice nemám, rád létám především pro zábavu. Co však je pro mě důležité, že mohu pravidelně přicházet do kontaktu i s dalšími úžasnými instruktory jako jsou Peter Garbier, Martin Grösser a dalšími, a také s žáky, kteří si do Základní Školy Létání přichází udělat kurz a já mohu s údivem pozorovat jejich snažení v začátcích a v tomto snažení jim pomoci.

Žiji létáním a tomu vše podřizuji. Pokud není letovo, dostaví se doslova abstinenční třes, stejně jako to má většina lidí, kterým létání také učarovalo. Ať už si slétnu po posledním žákovi z Rané dolů, nebo točím termiku s čápy v Makedonii, vždy je to pro mě velký zážitek. Závěrem nezbývá než dodat: Na shledanou brzy někde ve vzduchu :-)

instruktor paraglidingu instruktor paraglidingu