Nejbližší termíny

25.5. - 26.5.2024

Ukázat kalendář

Základní paragliding kurz

Základní škola létání je pro paraglidingové začátečníky to správné místo. Nejlepším způsobem jak se naučit létat, je nechat se provést abecedou paraglidingu od zkušených instruktorů kteří za svoji více než desetiletou praxi již naučili létat stovky žáků.

Základní kurz Vás uvede do světa paraglidingu. Bude Vám předvedeno vše, co je potřeba pro získání kvalifikace PILOT (pilotní průkaz). Díky tomu se můžete rozhodnout jak odpovědně ke svému výcviku přistoupíte a jak budete v létání dále pokračovat..

Každý výukový den bude probíhat podle aktuálního počasí neboť je důležité jej co nejlépe využít. Jako výukový terén jsme vybrali kopec Raná u Loun. Tento terén je v ČR unikátním místem pro výuku paraglidingu a při dobrém počasí sem jezdí piloti ze vzdálenosti i stovky kilometrů (z Vysočiny i Německa).

Čeká vás 5dní celodenní práce a po absolvování tohoto kurzu jste připraveni na získání letové praxe v dolétání. Až teprve po úspěšném splnění celé výcvikové osnovy získáte pilotní průkaz kvalifikace "Pilot"

Cena kurzu: 11.600,-

Koupit jako dárek

Zahrnuto v ceně:

• zapůjčení kompletní výbavy na paragliding pro potřeby výuky
    používáme křídla slavných světových výrobců Gradient, UP, Advance, Gin
    (v batohu bude uloženo křídlo se sedačkou a přilbou... dále dle fází výcviku zapůjčena vysílačka, záložní padák...  výbava má zákonné pojištění na škodu spůsobenou třetí osobě)
  • pečují o Vás instruktoři patřící ke špičce ve svém oboru
  • 5 celých dní (program uzpůsoben tak jak svítí sluníčko tj.cca od 7 od rána do 21.00 večer)
  • praktická výuka paraglidingu s důrazem na budoucí samostatnost
  • jako jedni z mála máme pro Vás propracovanou výuku křížových startů*
  • výuka teorie pro kvalifikaci pilot (minimálně 20 hodin přednášek a názorných ukázek)
  • výukové materiály jsou k zapůjčení na učebně
  • WIFI připojení k internetu (ve skleníku i na naší vlastní učebně v Ponorce)

*v případě nepřízně počasí jsme připraveni hledat alternativní možnosti, které máme díky treninkové výbavě. Pod vedením instruktorů si vyzkoušíte ovládání malých napodobenin paraglidů a další vyčerpávající výukový i doprovodný program :-)

Cena nezahrnuje:

Podmínky účasti:

Doporučená výbava:

• dobrá nálada
  • oblečení umožňující volný pohyb (dlouhé rukávy a dlouhé nohavice)
  • sluneční brýle a opalovací krém
  • foťák nebo kamera
  • tužku a sešit na poznámky
  • vzdušná (cyklistická) přilba pro pozemní cvičení (školní pilotní přilba je zateplená)
  • plavky (3. nebo 4. den chodíme do Aquadromu Most do vířivky, bazénu a páry uvolnit namáhané svaly)
  • hudební nástroj vítán

Video ukázka:

Máme rádi nové výzvy a naše zkušenosti nám dovolují je přijmout - v roce 2011 si splnil svůj sen o létání ing. Karel Svoboda, který získal v naší škole pilotní průkaz a má ztrátu sluchu téměř 93%... Tím byl jeho výcvik vyjímečný a s radostí mu chceme touto cestou poděkovat, že přišel on naučit něco nového i nás.

Výukový film na kterém se podíleli naši instruktoři:

Průběh základního kurzu:

První den se sejdeme v 9h ráno na u budovy skleník na Rané u Loun. Každý dostane výbavu kterou bude mít zapůjčenou celý týden. Je možné, že nám počasí umožní vydat se hned na louku k praktickým cvičením. Pořadí přednášek a cvičení je určeno částečně výcvikovou osnovou, zbytek plánuje instruktor tak, aby se co nejlépe využilo počasí. Často se tak vstává velmi brzo ráno, přes poledne je polední klid na dospání a večer se létá do západu slunce. Pátý den základní kurz končí ve večerních hodinách.

Program výuky bude uzpůsoben rozmarům počasí, je důležité jej co nejlépe využít. Začíná se pozemním cvičením. Nejprve se naučíte ovládat křídlo na louce, následuje cvičení startů a přistání na mírném kopci. Postupně si osvojujete lety z větší výšky a zvykáte si na „ptačí perspektivu“.

Základem bezpečného létání jsou i dobré teoretické znalosti. Instruktoři vás uvedou do tajů aerodynamiky, meteorologie, předpisů a dalších nauk důležitých pro paragliding. Napomáhat vám budou i praktické pomůcky, výukové filmy a tématické knihy. I v případě nepřízně počasí se nám podařilo v 95% kurzů odcvičit a odučit vše potřebné, neboť 5 dní v kuse v našich zeměpisných šířkách stejné počasí nikdy nevydrží. Paraglidingu vadí hlavně silný nárazovitý vítr a s ostatním si lze poradit.

Přihlásit se na "Základní paragliding kurz " nebo zobrazit nejbližší termíny?