Balení záložáků

AKCE Záložka 2018:

Pravidelné školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák.

16. ročník Akce Záložka 10.3.2018 začíná v 8.30 v Praze Karlíně (ZŠ Lyčkovo nám.):

doporučujeme v případě, že již cvičné odhozy ZP máte za sebou v minulých letech:
vybalte týden předem svůj ZP doma, rozložte jej nebo pověste ke stropu a 2x denně jej rukou zpřeházejte/provzdušněte - neoddělujte od sedačky, vložte v sobotu ráno do velké iglelitové tašky a odneste na kontrolu/přebalení záložní padák získá sice lepší vlastnosti pouhým rozbalením+zabalením díky tomu, že je zabalen vždy trochu jinak, překontrolují se gumičky atd - ale výše popsaným způsobem svému ZP prospějete ještě více. (* popsaný postup je doporučený velkou většinou současných výrobců ZP, obzvlášť v případě dlouhodobého uložení ve zbaleném stavu - statisika praví, že současní piloti přebalují 1x za rok, nejčastěji před sezonou.)

PROGRAM:

• 8.00 otevření budovy
  • 8.30 úvod a začátek asistovaného házení ZP v zavěšení
  • uložení ZP a sedaček do pytů pro baliče (štítek s vaší jménem a tel č. kam balič pošle sms/prozvoní až bude hotovo)
  • Ve 10 hodin začíná přednáškové pásmo (zatím co baliči balí vaše ZP) probíhá balení "fronty pytlů" od certifikovaných baličů (Petr Garbier, Vladimír Hoffmann, Mirek Volný  a hlavní inspektor PG techniky Miroslav Huml)
  • BAZAR (přineste s sebou pro ověření inzerátů pro http://www.paragliding-bazar.cz/)
  • tvořivý KOUTEK pro DĚTI i maminky (Aero Juniors klubík)
  • Občerstvení (bagety, gulášek a jiné dobroty od naší Karolínky

Přednáškové pásmo od 10.00:

• 10.00 zahájení přednáškového pásma
  • 10.15  Motivační přednáška Závod se sluncem "jak letět s radostí po obloze déle než slunce" - Petr Polach
  • 11.30 Rozbor vážných údálostí - Jan Hájek + Mirek Volný  (pokud máte cokoliv k čemu chcete slyšet komentář, pošlete mailem)
  • Potvrzení dokumentů pro povinné školení instruktorů PL

• 12.30 -13.00 hlavní přestávka na obídek v Karolínky bufetu v kuchyňce v 1 patře

• 13.00  XCTrack - Ondra Palkovský, jak používat přeletový software
    "změna programu vyhrazena"

dále připraveno:

• možno vyzkoušení vybavení různých výrobců vybavení - nutné domluvit předem  (Advance (Lighthtness2, PROGRESS3, Success4 ), EasyFly záložíky, WV - (GTO), GIN (Genie lite2) , SKY (Skyliter) Ozone (FORZA)... viz PG-shop.cz

info pro všechny:

• s sebou: přilbu, sedačku se záložákem a pokud možno návleky/přezuvky!
  • občerstvení v kuchyňce (nealko, gulášek a další pochutiny)
  • díky za REGISTRACE PŘEDEM (kvůli zajištění počtu baliču)
  • 100Kč příspěvek na pronájem prostor (člen LAA 50kč).
  • Kdo si nebalí sám, tak má možnost využít zabalení za zvýhodněnou cenu 300,-
  • tel na hlavního koordinátora akce: Mirek Volný 777128949
  • adresa místa konání: ZŠ Lyčkovo nám.6 18600 Praha 8 - Karlín

Zvětšit mapu

Přihlásit se na "Balení záložáků " nebo zobrazit nejbližší termíny?