Základní paragliding kurz

Základní škola létání je pro paraglidingové začátečníky to správné místo. Nejlepším způsobem jak se naučit létat je, nechat se provést abecedou paraglidingu od zkušených instruktorů, kteří za svoji více než desetiletou praxi již naučili létat stovky žáků.

Základní kurz Vás uvede do světa paraglidingu, bude Vám předvedeno vše, co je potřeba pro získání kvalifikace PILOT (pilotní průkaz). Díky tomu se můžete rozhodnout, jak odpovědně ke svému výcviku přistoupíte a jak budete v létání dále pokračovat..

Každý výukový den bude probíhat podle aktuálního počasí neboť je důležité jej co nejlépe využít. Jako výukový terén jsme vybrali kopec Raná u Loun. Tento terén je v ČR unikátním místem pro výuku paraglidingu a při dobrém počasí sem jezdí piloti ze vzdálenosti i stovky kilometrů (z Vysočiny i Německa).

Čeká vás 5dní celodenní práce a po absolvování tohoto kurzu jste připraveni na získání letové praxe v dolétání. Až teprve po úspěšném splnění celé výcvikové osnovy získáte pilotní průkaz kvalifikace "Pilot"

Cena kurzu: 7.100,-

zahrnuto v ceně:

• zapůjčení kompletní výbavy na paragliding pro potřeby výuky
    (v batohu uloženo křídlo se sedačkou dále radiostanice,  přilba, záložní padák, výbava má zákonné pojištění na škodu spůsobenou třetí osobě)
  • instruktoři patřící ke špičce ve svém oboru
  • 5 celých dní program cca od 7 od rána do 21.00 večer (jak svítí sluníčko)
  • praktická výuka paraglidingu s důrazem na budoucí samostatnost
  • výuka teorie pro kvalifikaci pilot (minimálně 20 hodin přednášek a názorných ukázek)
  • WIFI připojení k internetu (ve skleníku i na naší vlastní učebně)

v případě nepřízně počasí možnost osobního rozvoje pod vedením lektorů a další vyčerpávající doprovodný program :-)

Cena nezahrnuje:

• ubytování (svůj stan v kempu u kopce nebo ubytovna Skleník)
  • stravování (hned u kopce Raná je občerstvení ve "Skleníku", v obci Raná je prodejna u pošty a legendární restaurace "Ponorka" s teplou kuchyní)
  • doporučenou učebnici "Paragliding Richard Plos"
  • pilotní průkaz (máme pro Vás další potřebnou letovou praxi v dolétání - plánuje se na víkendy dle počasí )

Podmínky účasti:

• zdravotní prohlídka od praktického lékaře (podobně jako pro autoškolu) doporučujeme nechat zapsat do osobního listu
     (zde pro vlastní tisk)
  • 18 let v občance, nebo alespoň 15 let a k tomu písemný souhlas zákonného zástupce
  • včasné zaplacení zálohy a souhlas s podmínkami zrušené účasti
  • pevná obuv s podporou kotníků (pro pohyb na svahu kde jsou díry od syslů)

Doporučená výbava:

• dobrá nálada
  • oblečení umožňující volný pohyb (dlouhé rukávy a dlouhé nohavice)
  • sluneční brýle a opalovací krém
  • foťák nebo kamera
  • tužku a sešit na poznámky
  • vzdušná (cyklistická) přilba pro pozemní cvičení (školní pilotní přilba je zateplená)
  • plavky (3. nebo 4. den chodíme do Aquadromu Most do vířivky, bazénu a páry uvolnit namáhané svaly)
  • hudební nástroj vítán

Video ukázka:

máme rádi nové výzvy a naše zkušenosti nám dovolují je přijmout - v roce 2011 si splnil svůj sen o létání ing. Karel Svoboda, který získal v naší škole pilotní průkaz a má ztrátu sluchu téměř 93% ... tím byl jeho výcvik vyjímečný a s radostí mu chceme touto cestou poděkovat, že přišel on naučit něco nového i nás.

Výukový film na kterém se podíleli naši instruktoři:

Průběh základního kurzu:

První den se sejdeme v 9h ráno na u budovy skleník na Rané u Loun. Každý dostane výbavu kterou bude mít zapůjčenou celý týden. Je možné, že nám počasí umožní vydat se hned na louku k praktickým cvičením. Pořadí přednášek a cvičení je určeno částečně výcvikovou osnovou, zbytek plánuje instruktor tak, aby se co nejlépe využilo počasí. Často se tak vstává velmi brzo ráno, přes poledne je polední klid na dospání a večer se létá do západu slunce. Pátý den základní kurz končí ve večerních hodinách.

Program výuky bude uzpůsoben rozmarům počasí, je důležité jej co nejlépe využít. Začíná se pozemním cvičením. Nejprve se naučíte ovládat křídlo na louce, následuje cvičení startů a přistání na mírném kopci. Postupně si osvojujete lety z větší výšky a zvykáte si na „ptačí perspktivu“.

Základem bezpečného létání jsou i dobré teoretické znalosti. Instruktoři vás uvedou do tajů aerodynamiky, meteorologie, předpisů a dalších nauk důležitých pro paragliding. Napomáhat vám budou i praktické pomůcky, výukové filmy a tématické knihy. I v případě nepřízně počasí se nám podařilo v 95% kurzů odcvičit a odučit vše potřebné, neboť 5 dní v kuse v našich zeměpisných šířkách stejné počasí nikdy nevydrží. Paraglidingu vadí hlavně silný nárazovitý vítr a s ostatním si lze poradit.

Naše nejbližší akce:

27.8. - 31.8.2016 Základní paragliding kurz3.9. - 4.9.2016 Dolétání na pilotní průkaz10.9. - 14.9.2016 Základní paragliding kurz17.9. - 18.9.2016 Dolétání na pilotní průkaz24.9. - 28.9.2016 Bassano del Grappa24.9. - 28.9.2016 Základní paragliding kurz1.10. - 4.10.2016 Bassano del Grappa8.10. - 12.10.2016 Základní paragliding kurz14.10. - 16.10.2016 Junior vikend Raná15.10. - 16.10.2016 Dolétání na pilotní průkaz22.10. - 23.10.2016 Dolétání na pilotní průkaz27.10. - 30.10.2016 Bassano del Grappa