Peter Garbier, narozen 1963 ve znamení LVA.

V roce 1983 jsem začal létat na rogale, po letech trávených ježděním na motorce, lezením po skalách/horách i trempováním v přírodě. V roce 1990 jsem se začal věnovat paraglidingu a díky tomu jsem se setkal s mnohými průkopníky tohoto nádherného sportu, jehož jsem instruktorem od roku 1994

V roce 1997 jsem byl jmenován inspektorem provozu bezmotorového paraglidingu a poprvé jsem propadl kouzlu motorového létání s paraglidem, které je pro mě vášní do dnes. Od roku 1999 jsem začal vyučovat i jako instruktor motorového paraglidingu a roku 2000 byl hned jmenován inspektorem provozu motorového paraglidingu.

Nikdy jsem neměl závodnické ambice a termické létání mě na rozdíl od motorového příliš neoslovuje. Mirek Volný to má v tomto opačně a myslím si, že se díky tomu velmi dobře doplňujeme a můžeme nabídnout kvalitní výcvik paraglidingu na mnoha úrovních.

Na Rané u Loun jsem za 20 let odučil více než 160 základních kurzů paraglidingu. Počet žáků, které jsem učil létat se pohybuje okolo jednoho tisíce. Pod mým dohledem získávali praxi také noví instruktoři. Během mého působení na Rané mě kouzelné okolí kopce na tolik učarovalo, že jsem si v obci Raná koupil svůj domeček a bydlím zde trvale.

V letech 1994-2010 jsem byl zaměstnán firmou PEGAS 2000 jako vedoucí střediska pilotního výcviku. Zároveň jsem se podílel na výrobě a technických kontrolách padákových kluzáků, dále na výrobě, kontrolách a přebalování záložních padáků a v neposlední řadě na výrobě kitů pro powerkiting. Na období života trávené touto prací a s lidmi okolo Pegasu rád vzpomínám. Rok 2012 jsem pracoval pro středisko pilotního výcviku MISTRAL paragliding škola Michala Pospíšila, a jsem přesvědčen, že se jedná o jedno z nejlepších výcvikových středisek v ČR.

Během dřívějších let jsem si musel vyzkoušet, jaké to je, když skočíte z letadla, létáte stíhačkou, ponoříte se do hlubin moře a nebo skočíte z mostu bungee jumping. Dnes mě spíše zajímá jak zvýšit bezpečnost výuky paraglidingu a využít létání k duchovnímu rozvoji osobnosti.

instruktor paraglidingu